X
تبلیغات
فروشگاه فایل ارزان

فروشگاه فایل ارزان

پروپوزال بررسی رابطه بین کیفیت سود با تغییرپذیری بازده سهام

پروپوزال بررسی رابطه بین کیفیت سود با تغییرپذیری بازده سهام

 براي توضيحات بيشتر و دانلود کليک کنيد

 

 

 

 • پروپوزال بررسی رابطه بین کیفیت سود با تغییرپذیری بازده سهام
  پروپوزال بررسی رابطه بین کیفیت سود با تغییرپذیری بازده سهام دسته: حسابداری
  بازدید: 3 بار
  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 284 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 53

  هدف از این پروپوزال بررسی رابطه بین کیفیت سود با تغییرپذیری بازده سهام در شركت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران می باشد

  قیمت فایل فقط 20,000 تومان

  خرید

  دانلود پروپوزال پایان نامه کارشناسی ارشد رشته حسابداری

  بررسی رابطه کیفیت سود و تغییرپذیری بازده سهام 

  چكیده

  هدف از کیفیت سود،سود واقعی است که بصورت منصفانه منعکس شود و پایداری سود بصورت بلندمدت حفظ شود و متفاوت از سود گزارشی(سود حسابداری) میباشد زیرا سود حسابداری ممکن است بوسیله مدیران دستکاری شود بدین ترتیب کفیت سود میتواند بر قیمت سهام ومتاقبا بر بازده سهام تاثیرگذار باشد این تحقیق، به بررسی رابطه بین کیفیت سود با تغییرپذیری بازده سهام در شركت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران انجام می پردازد. کیفیت سود براساس سه مدل بارتون و سیمكو (2002) ، لئوز و همکاران (2003) و مدل ریچاردسون (2004) مورد سنجش قرار گرفته است. جامعه مورد مطالعه شامل 79 شركت فعال در بورس اوراق بهادار تهران می باشد.

   قلمرو زمانی تحقیق شامل یك دوره پنج ساله بر اساس صورتهای مالی سالهای 1385 الی 1389 شركتهای مورد مطالعه است. این تحقیق شامل سه فرضیه می باشد که در هر فرضیه رابطه یکی از مدلهای کیفیت سود با تغییرپذیری بازده سهام بررسی می شود. جهت آزمون فرضیات از آزمون رگرسیون خطی چند متغیره استفاده شده است در این تحقیق اثرات هفت متغیر که انتظار می رفت بر روابط بین متغیرهای مستقل و وابسته اثر گذار باشد کنترل گردید. در کل نتایج تحقیق حاکی از عدم ارتباط کیفیت سود با تغییرپذیری بازده سهام می باشد.

  واژه های کلیدی :

  کیفیت سود

  بازده سهام

  تغییرپذیری بازده سهام

  مقدمه 

  نقش اصلی اطلاعات حسابداری در بازارهای مالی فراهم کردن زمینه های لازم برای تخصیص بهینه ی منابع است. در پی رسوایی های مالی اخیر، اطمینان و اعتماد سرمایه گذاران به سیستم گزارش گری مالی ضعیف شده و کیفیت سود به عنوان یک عامل مهم در تعیین اعتبار و قابلیت اعتماد ارقام گزارش شده پدیدار گشت. در نتیجه، تعیین کیفیت اطلاعات حسابداری و نتایج حاصل از آن، مورد علاقه ی سرمایه گذاران، مدیران، قانون گذاران و تدوین کنندگان استانداردها است. تحلیل گران مالی، مدیران و سرمایه گذاران در سال های اخیر به گزارش سودآوری شرکت ها توجه زیادی داشته اند. مدیران علاقه مند به حفظ رشد سود هستند زیرا، پاداش آنان اغلب به سود شرکت وابسته است. سود حسابداری و اجزای آن از جمله اطلاعاتی محسوب می شود که در هنگام تصمیم گیری توسط افراد در نظر گرفته می شود.

   سود حسابداری مبتنی بر ارقام تعهدی از نظر بسیاری از کاربران اطلاعات صورت های مالی، ابزاری برای سنجش عملکرد شرکت ها محسوب می شود. منظور از ارزیابی عملکرد شرکت ها ارزیابی کلی وضعیت مالی و نتایج عملیات برای تصمیم گیر ی های منطقی است (شباهنگ، 1389، 18).ارقام سود از طریق انتخاب های مدیران و حسابداران بین اصول پذیرفته شده حسابداری و قضاوت های شخصی مدیران در مورد رویه های به کارگرفته شده برای ثبت اطلاعات حسابداری تحت تاثیر قرار می گیرد. گاهی اوقات مدیریت بنگاه اقتصادی از انتخاب های حسابداری برای دستکاری سودها و گمراه کردن کاربران بهره می گیرد. افزون بر این، مدیران ممکن است عناصر سودها را برای بهتر از واقع نشان دادن وضعیت بنگاه اقتصادی دستکاری کنند و با این کار کیفیت سود گزارش شده را به حداقل می رسانند، زیرا کسانی که برای تصمیم گیری های خود به سودهای مزبور اتکا می کنند، دچار اشتباه شده و تحلیل گران مالی نیز نمی توانند پیش بینی صحیحی از توان سودآوری بنگاه اقتصادی در آینده انجام دهند (دسای و همکاران ، 2009).تحلیل گران مالی کیفیت سود را بدین منظور ارزیابی می کنند که یک سطح مربوط از سود را تعیین نموده و سود خالص آتی را پیش بینی کنند و در نتیجه قیمت سهام یک شرکت را تعیین کنند. بدین ترتیب کیفیت سود می تواند بر قیمت سهام و متعاقبا بر بازده سهام تاثیر گذار باشد.

  فهرست مطالب

  فصل اول : کلیــات تحقیــق

  1-1- مقدمه 2        

  1-2- بیان مسئله 3

  1-3 اهمیت و ضرورت انجام تحقیق 6

  1-4 اهداف تحقیق 6

  1-5 سوالات تحقیق 7

  1-6 فرضیه‌های تحقیق 8

  1-7  قلمرو تحقیق 9

  1-8  تعریف مفاهیم و واژگان اختصاصی 9

  1-9 ساختار تحقیق 13

  1-10 خلاصه‌ی فصل 14

  فصل سوم: روش شناسی تحقیق

  3-1 مقدمه 86

  3-2فرضیه های تحقیق 86

  3-3  روش تحقیق 87

   3-4  جامعه ونمونه اماری تحقیق 87

  3-5 قلمرو تحقیق 90

  3-5-1 قلمرو زمانی تحقیق 90

  3-5 -2قلمرو مکانی تحقیق 90

  3-5-3 قلمرو  موضوعی تحقیق 90

  3-6 تعریف عملیاتی متغیرهای تحقیق و نحوه اندازه گیری انها 90

  3-6-1 کیفیت سود 91

  3-6-2 تغییر پذیری بازده سهام 92

  3-6 -3تعریف عملیاتی متغیرهای کنترل 94

  3-7 روش وابزار گرداوری اطلاعات 96

  3-8 روش تجزیه و تحلیل اطلاعات و آزمون فرضیه ها 96

  3-8-1 رگرسیون 97

  3-8-1-1 آزمون کولمو گوروف-اسمیرنوف (k-s) 97

  3-8-1-2 آزمون همبستگی 97

  3-8-1-3 آزمون دوربین-واتسن 98

  3-8-1-4 آزمون هم خطی 99

  3-9  خلاصه‌ی فصل 1004

  منابع

  قیمت فایل فقط 20,000 تومان

  خرید

  برچسب ها : پروپوزال بررسی رابطه بین کیفیت سود با تغییرپذیری بازده سهام , کیفیت سود , بازده سهام , تغییرپذیری بازده سهام , رابطه کیفیت سود و تغییرپذیری بازده سهام , پروپوزال تغییرپذیری بازده سهام , پروپوزال کیفیت سود , پروپوزال رابطه کیفیت سود و تغییرپذیری بازده سهام


برچسب‌ها: پروپوزال,بررسی,رابطه,بین,کیفیت,سود,با,تغییرپذیری,بازده,سهام,
+ نوشته شده در سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ساعت ۱۹:۱۶ توسط سامان سم دسته : نظر(0)

بررسی عملکرد صندوق های سرمایه در بورس بر مبنا مولفه های متفاوت

بررسی عملکرد صندوق های سرمایه در بورس بر مبنا مولفه های متفاوت

 براي توضيحات بيشتر و دانلود کليک کنيد

 

 

 

 • بررسی عملکرد صندوق های سرمایه در بورس بر مبنا مولفه های متفاوت
  بررسی عملکرد صندوق های سرمایه در بورس بر مبنا مولفه های متفاوت دسته: حسابداری
  بازدید: 10 بار
  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 557 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 169

  هدف از این پایان نامه بررسی عملکرد صندوق های سرمایه در بورس بر مبنا مولفه های متفاوت در بورس اوراق بهادار تهران می باشد

  قیمت فایل فقط 137,000 تومان

  خرید

  دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته حسابداری

  بررسی عملکرد صندوق های سرمایه در بورس بر مبنا مولفه های متفاوت

  در بورس اوراق بهادار تهران

  چکیده 

  تحقیق حاضر تلاش می کند تا مسئله نمایندگی را در قالب بررسی عملکرد صندوق های سرمایه گذاری، مورد آزمون قرار دهد. صندوق های سرمایه گذاری به این دلیل که مؤسسات مالی هستند که با پس انداز سرمایه گذاران و از جانب آنها اقدام به خرید و فروش و تشکیل پرتفوی می نمایند، نقش نمایندگی روشن و بی بدیلی را ایفا میکنند. بنابراین، بررسی عملکرد این صندوق های سرمایه گذاری میتواند شواهد روشنی را در راستای نحوۀ ایفای وظیفه نمایندگی و مباشرت این واسطه های مالی برای مالکان و سایر استفاده کنندگان فراهم کند. لذا در این پژوهش، محقق درصدد آن است تا با استفاده از هفت شاخص مشهور، عملکرد صندوق های سرمایه گذاری را بررسی نماید. این شاخصها عبارتند از شارپ، ترینر، جنسن، فاما، مودیلیانی، سورتینو و نسبت اطلاعات. لذا برای انجام این پژوهش از اطلاعات مربوط به 14 صندوق سرمایه گذاری استفاده گردید.

   با توجه به ماهیت متغیرهای تحقیق که ترتیبی بودند، لذا از روش ها و فنون ناپارامتریک برای تحلیل اطلاعات استفاده گردید.نتایج این تحقیق نشان داد که صنعت صندوق های سرمایه گذاری در ایران علی رغم بحران مالی جهانی  به سرعت در حال رشد و رونق است و چشم انداز مناسبی را میتوان برای آن متصور بود. همچنین نتایج حاکی از این مطلب بود که چهار صندوق سرمایه گذاری آگاه، بانک تجارت، یکم ایرانیان و شاداب نه تنها توانستند بازده اضافی نسبت به بازده بازار کسب نمایند، بلکه به طور میانگین توانستند رتبه های اول را در رتبه بندی های صندوق های سرمایه گذاری بر اساس شاخص های هفت گانه ارزیابی عملکرد، به خود اختصاص دهند که این خود نشان از مهارت بالای مدیران پرتفوی این صندوق ها دارد. 

  همچنین نتایج مربوط به فرضیات تحقیق نشان داد که نمیتوان صرفاً از یک معیار جهت ارزیابی عملکرد پرتفوی استفاده نمود زیرا ممکن است اطلاعات گمراه کننده ای را در اختیار سرمایه گذارن قرار دهد. در بخش دیگری از نتایج فرضیات این تحقیق مشخص گردید که استفاده از متوسط نرخ بازده سالانه جهت بررسی عملکرد صندوق های سرمایه گذاری می تواند اطلاعات گمراه کننده ای را از عملکرد صندوق های سرمایه گذاری به سرمایه گذاران ارائه دهد و باید از معیارهای ارزیابی عملکردی که از بابت ریسک تعدیل شده هستند، جهت ارزیابی عملکرد پرتفوی استفاده نمود. همچنین این تحقیق نشان داد که عامل سن صندوق نمی تواند در عملکرد صندوق های سرمایه گذاری نقش قابل توجهی را به خود اختصاص دهد بلکه این دانش و مهارت مدیران است که میتواند باعث شود تا یک صندوق نسبت به صندوق های دیگر عملکرد بهتری را داشته باشد. در بخش دیگری از نتایج این تحقیق مشخص گردید که توزیع بازده صندوق های سرمایه گذاری از نوع غیر نرمال بوده و از چولگی منفی برخوردار است و به همین سبب استفاده از معیارهای ارزیابی عملکرد تئوری فرا مدرن پرتفوی مانند معیار سورتینو  جهت ارزیابی عملکرد صندوق های سرمایه گذاری، بر دیگر معیارها برتری محسوسی دارد. همچنین مشخص گردید که استفاده از ریسک نامطلوب به جای ریسک کل و بتاهای نامطلوب به جای بتای سنتی، به دلیل غیر نرمال بودن توزیع بازدهی صندوق های سرمایه گذاری، قابل اتکاتر است.  

  واژه های کلیدی :

  مدل سورتینو

  ریسک نامطلوب

  صندوق های سرمایه گذاری

  مدل های تعدیل شده از بابت ریسک

  مقدمه

  حفظ و توسعه توان اقتصادی هر جامعه ای در آینده در گرو سرمایه گذاری امروز آن جامعه است؛ سرمایه گذاری موتور محركه توسعه اقتصادی واجتماعی است، این رهیافتی است كه هیچ مکتب و نظام اقتصادی در آن شک ندارد و به همین دلیل در تمامی  كشورها شیوه هایی به كار گرفته می شود كه افراد و بنگاه ها بخشی از درآمد خود را به امر سرمایه گذاری تخصیص دهند. منتهی، دستیابی به رشد بلندمدت و مداوم اقتصادی نیازمند تجهیز و تخصیص بهینه منابع در سطح اقتصاد ملی است و این مهم بدون كمک بازارهای مالی، به ویژه بازار سرمایه گسترده و كارآمد، امكان پذیر نمیباشد.از طرف دیگر، دركنار كمیابی منابع مالی درهر جامعه ای، سوق دادن این منابع محدود به سمتی كه منجر به بالاترین بازدهی شود ، خود مساله ای است که نیازمند مدیریت كارآمد وكارآ است و این مهم بدون ارزیابی عملكرد و برخورداری از یک شاخص که عملكرد را به درستی بسنجد، امكان پذیر نمی باشد.

  به طور کلی، زمانی که از سرمایه گذاری صحبت به میان می آید، سرمایه گذاری در کلیه دارایی ها،  اعم از دارایی های واقعی و مالی،که چه به صورت قابل معامله و چه به صورت غیر قابل معامله است، را شامل میشود. لیکن، در مباحث مالی عمدتاً سرمایه گذاری در دارایی های مالی و به طور ویژه سرمایه گذاری در اوراق بهادار قابل معامله، مورد توجه و بحث قرار می گیرد. هر سرمایه گذار می تواند مستقیماً و یا به طور غیر مستقیم و از طریق واسطه های مالی در اوراق بهادار سرمایه گذاری نماید. صندوق های سرمایه گذاری از جملۀ این ابزارهای سرمایه گذاری غیر مستقیم محسوب می شوند. صندوق های سرمایه گذاری واسطه های مالی هستند که به عامه مردم سهام خود را می فروشند و عواید حاصل از آن را در سبد متنوعی از اوراق بهادار سرمایه گذاری می کنند. هر سهمی که فروخته می شود، نماینده نسبت متناسبی از پرتفوی اوراق بهاداری است که صندوق های سرمایه گذاری به وکالت از طرف سرمایه گذارانشان، مدیریت می کنند. صندوق های سرمایه گذاری دارای مزایای بالقوه ای هستند که سرمایه گذاران گاهی اوقات با وجود در اختیار داشتن منابع مالی مورد نیاز برای سرمایه گذاری در پرتفویی متنوع، باز هم ترجیح می دهند که در این صندوق ها سرمایه گذاری نمایند. این مزایا عبارتند از: مدیرت حرفه ای، تنوع بخشی، صرفه جویی ناشی از مقیاس، نقدینگی، آسانی و سهولت، انعطاف پذیری و ... .

  در فراگرد مدیریت سرمایه گذاری، ارزیابی عملکرد پرتفوی سرمایه گذاری ها، مرحله پایانی می باشد، لیکن از آن می توان به مثابه یک ساز و کار بازخوردی و کنترلی، به منظور اثر بخش تر نمودن فراگرد مدیریت سرمایه گذاری استفاده نمود. آنچه مسلم است، این است که در اختیار داشتن یک ابزار سنجش مناسب که عملکرد را درست و صحیح مورد سنجش قرار دهد، دارای اهمیتی است که بر هیچکس پوشیده نمی باشد. 

  یکی از مشکلات اساسی در بحث ارزیابی عملکرد، تمایل انسانی به تمرکز بر بازده پرتفوی و عدم توجه کافی به ریسک متحمل شده برای کسب بازده مورد نظر است. لذا ارزیابی عملکرد بایستی شامل شناسایی همزمان بازده و ریسک سرمایه گذاری باشد. نکته دیگری را که در این میان باید به آن توجه کرد، این است که عملکرد باید به صورت نسبی و نه به صورت مطلق، مورد ارزیابی قرار گیرد و لذا برای امر مقایسه، نیازمند یک مبنا یا شاخص هستیم. از آغاز دهه 1960 تاکنون پژوهشگران زیادی به این امر توجه کرده و همواره با مدل سازی و آزمون مدل های موجود درصدد آزمون کارآیی این مدل ها بر آمده اند. نتایج به دست آمده از این تحقیقات متنوع و مختلف است. در این تحقیق، محقق در نظر دارد تا عملکرد صندوق های سرمایه گذاری بورس اوراق بهادار تهران را با استفاده از مدل های موجود ارزیابی و بررسی نماید. 

    فهرست مطالب

  بررسی عملکرد و رتبه بندی صندوق های سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار تهران

  چکیده 1

  مقدمه 3

  فصل اول: کلیات تحقیق 5

  مقدمه 6

  1- 1   بیان مسأله تحقیق 8

  1- 2   ضرورت و اهمیت انجام تحقیق 10

  1- 3  اهداف تحقیق 11

  1- 4   سؤالات پژوهش 11

  1- 5   فرضیه های تحقیق 12

  1- 6   تعاریف واژه ها و اصطلاحات 13

  1- 6- 1  صندوق های سرمایه گذاری 13

  1- 6- 3   بازده سرمایه گذاری 14

  1- 6- 4   ریسک سرمایه گذاری 14

  1- 6- 5   ریسک سیستماتیک 15

  1- 6- 6   ریسک غیر سیستماتیک 15

  1- 6- 7   ریسک نامطلوب 15

  فصل دوم :ادبیات موضوع و پیشینه تحقیق 16

  مقدمه : 17

  2- 1 تاریخچه و سیر تاریخی صندوق های مشترک سرمایه گذاری 18

  2- 3  تفاوت صندوق های سرمایه گذاری با شرکتهای سرمایه گذاری 21

  2- 4  ساختار صندوق های سرمایه گذاری 23

  شکل شماره (2- 2): ساختار صندوق های سرمایه گذاری 24

  2- 5  عواید حاصل از  صندوق های مشترك سرمایه گذاری برای سرمایه گذار 25

  2- 6  مزایای صندوق های  سرمایه گذاری مشترك 25

  2- 6- 1  مدیریت حرفه ای 26

  2- 6- 2  تنوع بخشی  26

  2- 6- 3  صرفه جویی ناشی از مقیاس 27

  2- 6- 4  نقدینگی 27

  2- 6- 5  آسانی و سهولت 28

  2- 6- 6  انعطاف پذیری و  تنوع  28

  2- 6- 7  ارائه خدمات به سهام داران 28

  2- 6- 8  اطمینان از اقدامات مدیران 29

  2- 7  معایب صندوق های  مشترك سرمایه گذاری 29

  2- 7- 1  مدیریت حرفه ای 29

  2- 7- 2  هزینه ها 29

  2- 7- 3  رقیق سازی 29

  2- 8  انواع صندوق های سرمایه گذاری 30

  2- 8- 1  صندوق های سرمایه گذاری با سرمایه ثابت 30

  2- 8- 2  صندوق های سرمایه گذاری با سرمایه متغیر 31

  2- 8- 3  مقایسه صندوق های سرمایه گذاری با سرمایه ثابت و صندوق های سرمایه گذاری با سرمایه متغیر: 31

  الف ) وجوه اشتراک 32

  ب ) وجوه افتراق: 32

  2- 8- 4  انواع صندوق ها از نظر ابزارهای مورد استفاده 33

  2- 8- 4- 1  صندوق های بازار پول 33

  2- 8- 4- 2  صندوق های اوراق قرضه 34

  2- 8- 4- 3  صندوق های سهام 34

  2- 8- 4- 4  صندوق های ترکیبی 35

  2- 9  صندوق های سرمایه گذاری در ایران 35

  2- 9- 1  فعالیت معاملاتی و سرمایه ای صندوق های  سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار تهران 36

  2- 9- 2  تعداد و ترکیب سرمایه گذاران صندوق های سرمایه گذاری 36

  2- 9- 3  ترکیب دارایی های صندوق های سرمایه گذاری 37

  2- 9- 4  ضرورت گسترش صنعت صندوق های سرمایه گذاری در کشور 37

  2- 10  ارزیابی عملکرد صندوق های سرمایه گذاری 38

  2- 11  پیشینه مدل قیمت گذاری داراییهای سرمایه ای 40

  2- 11- 1  تئوری میانگین- واریانس مارکوییتز 40

  2- 11- 2  مرز کارا، برای پرتفوی اوراق بهادار مدل مارکوییتز 41

  2- 11- 3  نظریه بازار سرمایه 42

  2- 12  مدل قیمت گذاری دارایی های سرمایه ای 42

  2- 12- 1  رابطه ریسک و بازده دارایی های منفرد بر طبق مدل CAPM 43

  2- 12- 2  ریسک در مدل CAPM 45

  الف) ریسک سیستماتیك 45

  ب)  ریسك غیر سیستماتیك 45

  2- 12- 3  مدل CAPM و صندوق های سرمایه گذاری 46

  2- 13  معیارهای ارزیابی عملکرد تعدیل شده از بابت ریسک 47

  2- 13- 1  شاخص ترینر 48

  2- 13- 2  شاخص آلفای جنسن 49

  2- 13- 3  شاخص شارپ 51

  2- 13- 4  شاخص سورتینو  52

  2- 13- 4- 1  ریسك نامطلوب 53

  2- 13- 5  شاخص فاما 55

  2- 13- 6  شاخص   57

  2- 13- 7  شاخص نسبت اطلاعاتی 58

  2- 14  مقایسۀ معیارهای ارزیابی عملکرد تعدیل شده بر حسب ریسک 59

  2- 15  پیشینه تحقیق 60

  2- 15- 1  پیشینه تحقیق در ایران 67

  فصل سوم : روش تحقیق 73

  مقدمه 74

  3- 1  روش تحقیق 74

  3- 2  قلمرو زمانی و مکانی تحقیق 75

  3- 3  جامعه آماری و نمونه آماری 75

  3- 4  روش گردآوری داده ها و اطلاعات 76

  3- 5  ابزارهای گردآوری اطلاعات 79

  3- 6  متغیرهای مستقل و وابسته تحقیق 79

  3- 7  تعریف مفهومی و عملیاتی متغیرهای تحقیق 80

  3- 7- 1  تعاریف مفهومی 80

  3- 7- 1- 1  مفهوم ریسك 80

  3- 7- 1- 2  تعریف مفهومی بازده 83

  3- 7- 2  تعاریف عملیاتی 83

  3- 7- 2- 1  تعریف عملیاتی بازده 83

  3- 7- 2- 2  تعریف عملیاتی ریسك 84

  3- 8  پرسش های پژوهش 86

  3- 9  فرضیات تحقیق 87

  3- 10  فرضیه صفر و فرضیه جایگزین 89

  3- 11  روش تحلیل داده ها و آزمون فرضیات 90

  3- 11- 1  ضریب همبستگی 91

  فصل چهارم: تجزیه و تحلیل و نتایج آزمون فرضیه های تحقیق 92

  مقدمه 92

  4- 1  تجزیه و تحلیل توصیفی و تحلیل ریسک و بازده صندوق های سرمایه گذاری 93

  4- 2  تجزیه و تحلیل صندوق های سرمایه گذاری بر اساس معیارهای ارزیابی عملکرد هفت گانه 94

  4- 2- 1  شاخص شارپ 94

  4-2- 2  شاخص ترینر 95

  4- 2- 3   شاخص آلفای جنسن 96

  4- 2- 4   شاخص فاما 97

  4- 2- 5   شاخص مودیلیانی 98

  4- 2- 6  شاخص سورتینو 99

  4- 2- 7  شاخص نسبت اطلاعات 100

  4- 3  آمار استنباطی و آزمون فرضیات تحقیق 102

  4- 3- 1  نتایج آزمون فرضیه اول 102

  4- 3- 2   نتایج آزمون فرضیه دوم 104

  4- 3- 3   نتایج آزمون فرضیه سوم 106

  4- 3- 4   نتایج آزمون فرضیه چهارم 108

  4- 3- 5   نتایج آزمون فرضیه پنجم 112

  4- 3- 6   نتایج آزمون فرضیه ششم 114

  فصل پنجم: نتیجه گیری و پیشنهادات 117

  مقدمه: 118

  5- 1   نتایج مربوط به بررسی عملکرد صندوق های سرمایه گذاری 118

  5- 1- 1  نتایج مربوط به شاخص آلفای جنسن 119

  5- 1- 2   نتایج مربوط به شاخص شارپ 120

  5- 1- 3  نتایج مربوط به شاخص ترینر 121

  5- 1- 4  نتایج مربوط به شاخص مودیلیانی 122

  5- 1- 5  نتایج مربوط به شاخص فاما 123

  5- 1- 6   نتایج مربوط به شاخص سورتینو 123

  5- 1- 7  نتایج مربوط به شاخص نسبت اطلاعاتی 124

  5- 2  برآیند کلی از عملکرد صندوق های سرمایه گذاری در ایران 125

  5- 3   بررسی نتایج مربوط به فرضیات تحقیق 127

  5- 3- 1   نتایج مربوط به آزمون فرضیه اول 127

  5- 3- 2   نتایج مربوط به آزمون فرضیه دوم 128

  5- 3- 3  نتایج مربوط به آزمون فرضیه سوم 130

  5- 3- 4   نتایج مربوط به آزمون فرضیه چهارم 131

  5- 3- 5   نتایج مربوط به آزمون فرضیه پنجم 134

  5- 3- 6  نتایج مربوط به آزمون فرضیه ششم 135

  5- 4   نتیجه گیری نهایی از تحقیق 136

  5- 5   محدودیت های تحقیق 138

  5- 6   پیشنهادات 139

  5- 6- 1   پیشنهادات در راستای تحقیق 139

  5- 6- 2   پیشنهادات در مورد تحقیقات آتی 140

  منابع و مآخذ 141

  منابع فارسی 142

  منابع غیر فارسی 144

  پیوست و ضمائم 149

  جدول شماره (الف- 4) : ارزیابی عملکرد و رتبه بندی صندوق های سرمایه گذاری بر اساس شاخص شارپ 153

  جدول شماره(ب- 5): ارتباط بین رتبه بندی بتای سنتی و بتاهای نامطلوب هارلو- رائو و استرادا 164

  چکیده انگلیسی 

  قیمت فایل فقط 137,000 تومان

  خرید

  برچسب ها : بررسی عملکرد صندوق های سرمایه در بورس بر مبنا مولفه های متفاوت , رتبه بندی صندوق های سرمایه گذاری , عملکرد صندوق های سرمایه گذاری , رتبه بندی صندوق های سرمایه گذاری در بورس تهران , عملکرد صندوق های سرمایه گذاری در بورس تهران , ارزیابی عملکرد و رتبه بندی صندوق های سرمایه گذاری , عملکرد و رتبه بندی صندوق های سرمایه گذاری , بررسی عملکرد صندوق های سرمایه در بورس


برچسب‌ها: بررسی,عملکرد,صندوق,های,سرمایه,در,بورس,بر,مبنا,مولفه,های,متفاوت,
+ نوشته شده در سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ساعت ۱۹:۱۲ توسط سامان سم دسته : نظر(0)

بررسی تاثیر پارامترهای مختلف در طیف انعکاسی DBR مبتنی بر AlGaN در لیزرهای VCSEL

بررسی تاثیر پارامترهای مختلف در طیف انعکاسی DBR مبتنی بر AlGaN در لیزرهای VCSEL

 براي توضيحات بيشتر و دانلود کليک کنيد

 

 

 

 • بررسی تاثیر پارامترهای مختلف در طیف انعکاسی DBR مبتنی بر AlGaN در لیزرهای VCSEL
  بررسی تاثیر پارامترهای مختلف در طیف انعکاسی DBR مبتنی بر AlGaN در لیزرهای VCSEL دسته: مهندسی برق
  بازدید: 7 بار
  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 2757 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 88

  هدف از این پایان نامه بررسی تاثیر پارامترهای مختلف در طیف انعکاسی DBR مبتنی بر AlGaN در لیزرهای VCSEL می باشد

  قیمت فایل فقط 125,000 تومان

  خرید

  دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی الکترونیک

  بررسی تاثیر پارامترهای مختلف در طیف انعکاسی DBR مبتنی بر  AlGaN در لیزرهای VCSEL

  چکیده 

  لیزرتابش از سطح با کاواک عمودی (VCSEL)  یک نوع لیزر نیمه هادی می باشد که کاواک آن عمود بر لایه فعال تشکیل می شود. این لیزر اولین بار توسط Soda و همکارانش در سال 1979 در ژاپن ساخته شد. آنها از ناحیه فعال GaInAsP  و آینه های فلزی استفاده کردند. مزایای این نوع لیزر نسبت به لیزرهای متدوال دیگر از قبیل FP و DFB عبارتند از: عملکرد بصورت تک مد طولی، کاهش مدهای عرضی، افزایش راندمان کوپلینگ نور لیزر به فیبر، جریان آستانه کمتر، سادگی ساخت و بسته بندی.  

  درلیزر  VCSEL ، از  DBR  به عنوان آینه های فوقانی و تحتانی استفاده می شود. DBR از لایه های تناوبی مواد نیم هادی یا دی الکتریک تشکیل می شود. از آنجا که در لیزر VCSEL طول ناحیه بهره بسیار کوچک است (چند ده نانومتر) لذا برای داشتن چگالی جریان آستانه پایین باید ضریب شکست این DBR  بسیار بالا باشد (بالاتر از% 5/99) . در این تحقیق سعی می‌شود اثر پارامترهای مهمی از قبیل لایه ها، وابستگی ضریب شکست مواد به طول موج و ضریب جذب لایه ها در طیف انعکاس DBR مبتنی بر آلیاژهای AlGaN بررسی شود. لازم به ذکر است این نوع DBR  درطراحی لیزر VCSEL در محدوده طول موج UV (ماورا بنفش) کاربرد دارد.

  پایان نامه بررسی تاثیر پارامترهای مختلف در طیف انعکاسی DBR مبتنی بر  AlGaN در لیزرهای VCSEL در قالب 4 فصل و بصورت ورد ارائه شده است.

  واژه گان کلیدی:

  لیزر کاواک عمودی (VCSEL) 

  بازتابگر برگ توزیع شده (DBR)

  مقدمه

  واژه لیزر  مخفف عبارت (Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation) به معنی «تقویت نور به روش گسیل القایی تابش» است.لیزر ابزاری است که نور را به صورت پرتوهای موازی بسیار باریکی که طول موج مشخصی دارند ساطع می‌کند. این دستگاه از ماده‌ای جمع‌کننده یا فعال کنده نور تشکیل شده که درون محفظه تشدید نور قرار دارد. این ماده پرتو نور را که به وسیله یک منبع انرزی بیرونی (از نوع الکتریسیته یا نور) به وجود آمده، تقویت می‌کند.نخستین بار طرح اولیه لیزر (میزر) را انیشتن داد. کار لیزر به این گونه‌است که با تابش یک فوتون به یک ذره (اتم یا مولکول یا یون) برانگیخته، یک فوتون دیگر نیز آزاد می‌شود که این دو فوتون با هم، هم فرکانس هستند. با ادامه این روند شمار فوتون‌ها افزایش می‌یابد که می‌توانند باریکه‌ای از فوتون‌ها را به وجود بیاورند.

  لیزر از نظر ماهیت هیچ تفاوتی با نور عادی ندارد و خواص فیزیکی لیزر، آن را از نورهای ایجاد شده از دیگر منابع متمایز می‌سازد. از نخستین روزهای تکنولوژی لیزر، به خواص ویژه آن پی برده شد که خود این خواص بستری عظیم برای کاربردهای وسیع این پدیده در علوم گوناگون به ویژه صنعت و پزشکی ایجاد کرده‌است. پیشرفت دانش بدون تکنولوژی لیزر امکان‌پذیر نیست.

  شاید مهم‌ترین بخش فیزیک اتمی، بحث فیزیک لیزر باشد. با دادن انرژی به الکترون‌های یک اتم می‌توان آن‌ها را به مدارهای بالاتر برد. اما این خانه جدید برای الکترون‌ها جایگاه چندان پایداری نیست و الکترون‌ها ترجیح می‌دهند با پس دادن انرژی به مدار اصلی خود برگردند.

   این انرژی به صورت یک فوتون با فرکانس مشخص آزاد می‌شود. یعنی یک واحد انرژی. نور از همین فوتون‌ها ساخته می‌شود. پس اگر با تعداد زیادی از اتم‌ها هم‌زمان این کار را انجام دهیم، می‌توانیم پرتو نوری تک فرکانس ایجاد کنیم. علاوه بر اینکه با روش‌ها و دقت‌هایی می‌توان پرتوهای هم فاز تولید کرد. این پدیده اساس تولید پرتوهای لیزر است. ویژگی‌های منحصربفرد لیزر آن را از نورهای دیگر متمایز می‌سازد که در هیچ منبع نور دیگری یافت نمی‌شود. لیزر چهار ویژگی دارد:

  1. همدوسی

  2. تک رنگی

  3. واگرایی کم

  4. موازی بودن پرتو

  فهرست مطالب

  چکیده 2

  مقدمه 4

  فصل اول 6

  1- نیترید و انواع لیزرهای VCSEL 7

  1-1 نیتریدها 7

  1-2 مروری بر VCSEL ها (لیزر انتشار از سطح با کاواک عمودی) 9

  1-3 ساختار VCSEL 12

  1-4 رشد اپیتکسیال VCSEL  (Epitaxial Growth of VCSEL) 14

  1-5 ساخت VCSEL 15

  1-5-1 VCSEL های اچ شده هوا- پست (Etched air-post VCSELs) 15

  1-5-2 VCSEL  های یون کاشته شده (Ion-Implanted VCSELs) 18

  1-5-3 VCSEL های اکسید انتخابی (Selectivity Oxidized VCSELs) 19

  1-6  کاربرد های VCSEL ها 20

  1-7  VCSEL در مقایسه با   EEL 21

  1-7-1 ویژگی های پرتو و شکل 22

  1-7-2 جریان آستانه

  1-7-3 ابعاد

  1-7-4 ساخت

  1-7-5 بسته بندی، نصب و راه اندازی ساده

  فصل دوم

  2-  بازتابگرهای براگ توزیع شده (Distributed Bragg Reflectors)

  2-1 نظریه بازتابگر براگ

  2-2 روش های محاسبه ضریب بازتابش

  2-3 نماد گذاری برای محاسبه چند لایه

  2-4  بازتاب و انتقال در مرز دو لایه

  2-5 ارائه فرمول ماتریس انتقال برای چند لایه

  2-6 حداکثر بازتاب از یک پشته براگ

  فصل سوم

  3- چیدمان مختلف لایه ها و تاثیر آن بر بازتاب

  3-1 حالت اول:

  3-2 حالت دوم:

  3-3 حالت سوم:

  3-3-1 حالت سوم 1:

  3-3-2 حالت سوم 2:

  فصل چهارم

  4- پیاده سازی مدلی برای  DBRهایی بر پایه نیترید

  4-1 آلیاژ     مبتنی بر DBR ها

  4-2 مدل ضریب شکست

  4-2-1 مدل سلمییر

  4-2-2 مدل آداچی

  4-3 ضریب جذب و مدل سازی جذب

  4-4 طیف بازتاب 

  فهرست منابع

  چکیده انگلیسی

  فهرست جدول ها

  جدول 1: پارامتر های سلمییر برای   و 

  جدول 2: پارامتر های سلمییر برای   و 

  جدول 3: پارامتر های سلمییر برای 

  جدول 4: بازتاب نور در طول موج های مختلف براگ با تعداد تناوب برای DBRهای 

  فهرست شکل ها

  شکل 1: LED  های آبی، سفید، قرمز و سبز 8

  شکل 2: ساختار معمولی VCSEL ها و انعکاس در مرز بین هر یک از لایه ها 13

  شکل 3: VCSEL هندسه پایین 17

  شکل 4: VCSEL هندسه بالایی 18

  شکل 5: VCSEL یون کاشته شده 19

  شکل 6: VCSEL اکسید انتخابی 20

  شکل 7: آرایه VCSEL دو بعدی 21

  شکل 8: شماتیک VCSEL  و EEL 22

  شکل 9: انتشار VCSEL 850 نانومتر با پرتو دایره ای قرمز و واگرایی کمتر

  شکل 10: پدیده انعکاس در مرز بین دو لایه

  شکل 11: چیدمان لایه های   و   و با  مرز هوا  با لایه 

  شکل 12: بازتاب بر حسب طول موج با مرز هوا

  شکل 13: چیدمان لایه های   و   و با  مرز هوا  با لایه   و با  مرز بستر یاقوت کبود  با لایه 

  شکل 14: بازتاب بر حسب طول موج با مرز هوا و یاقوت کبود

  شکل 15: چیدمان لایه های   و   و با  مرز هوا  با لایه 

  شکل 16: بازتاب بر حسب طول موج با مرز هوا  و یاقوت کبود

  شکل 17: چیدمان لایه های   و   و با  مرز هوا  با لایه 

  شکل 18: بازتاب بر حسب طول موج با مرز هوا  و یاقوت کبود

  شکل 19: ضریب شکست   و   بر حسب طول موج

  شکل 20: ضریب شکست   و   بر حسب طول موج

  شکل 21: ضریب شکست   بر حسب طول موج

  شکل 22: ضریب شکست  آلیاژ    با 0

  شکل : ضریب شکست  آلیاژ    با 0

  شکل 24: ضریب شکست  آلیاژ    بر حسب انرژی فوتون

  شکل 25: جذب بر حسب انرژی فوتون   شکل 30: جذب بر حسب انرژی فوتون

  شکل 26: جذب بر حسب انرژی فوتون

  شکل 27: ترکیبات آلومینیوم بر حسب انرژی باندگپ و طول موج متناظر

  شکل 28: بازتاب بر حسب طول موج با استفاده از  DBR های 

  شکل 29: بازتاب بر حسب طول موج به روی طول موج های براگ 300، 350، 400، 450 و 500 نانومتر و لایه هایی با ضریب شکست مختلف با ترکیب 91/0 و 5/0

  قیمت فایل فقط 125,000 تومان

  خرید

  برچسب ها : بررسی تاثیر پارامترهای مختلف در طیف انعکاسی DBR مبتنی بر AlGaN در لیزرهای VCSEL , لیزر کاواک عمودی , بازتابگر برگ توزیع شده , طیف انعکاسی DBR , لیزرهای VCSEL , تاثیر پارامترهای طیف انعکاسی DBR بر لیزرهای VCSEL , طیف انعکاسی DBR مبتنی بر AlGaN


برچسب‌ها: بررسی,تاثیر,پارامترهای,مختلف,در,طیف,انعکاسی,DBR,مبتنی,بر,AlGaN,در,لیزرهای,VCSEL,
+ نوشته شده در سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ساعت ۱۹:۰۷ توسط سامان سم دسته : نظر(0)

بررسی طراحی اجرایی و تحلیل بار در تقسیم بندی متفاوت شمع ها

بررسی طراحی اجرایی و تحلیل بار در تقسیم بندی متفاوت شمع ها

 براي توضيحات بيشتر و دانلود کليک کنيد

 

 

 

 • بررسی طراحی اجرایی و تحلیل بار در تقسیم بندی متفاوت شمع ها
  بررسی طراحی اجرایی و تحلیل بار در تقسیم بندی متفاوت شمع ها دسته: عمران
  بازدید: 20 بار
  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 110 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 158

  هدف از این پایان نامه بررسی طراحی اجرایی و تحلیل بار در تقسیم بندی متفاوت شمع ها می باشد

  قیمت فایل فقط 99,000 تومان

  خرید

  (بصورت جامع و کامل)

  مقدمه

  شاید به جرات بتوان گفت یک سازه نمی‌تواند قولی باشد مگر آنکه اتصالاتش قوی باشد. اگر چه این بیان شاید اطلاق به اجزای تشکیل دهنده یک سازه بشود لیکن می‌تواند به اتصال سازه و خاکی که آن را تحمل می‌کند نیز تصمیم داده شود. اگر به بناهای قدیمی و تاریخی بنگریم، می‌بینیم که سازندگان بخوبی دریافته بودهند که شالوده‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند و عدم کفایت مقاومت آنها می‌تواند منجر به خرابی ساختمان‌ها شود.

  امروزه این اهمیت بیش از پیش عظمت یافته و با توجه به :

  الف- توسعه کشورها در زمینه صنایع، حمل و نقل، .... و در نتیجه نیاز به سازه‌های سنگین‌تر و ظریف‌تر .

  ب- کمبود زمین مساعد و مرغوب از نظر فنی و مقاومت

  پ- افزایش نیازهای طبیعی بشر

  ت- وجود دانش فنی در زمینه شناخت حوادث نیز مترقبه از جمله زلزله

  و...

  لازم است در انتقال بارها به زمین توجه خاص‌تری مبذول شود.

  نخستین گام در طرح یک پی عمیق، انتخاب نوع آن بر حسب اهداف معین می‌باشد در این انتخاب مسائل اقتصادی، فنی، اجرایی، محیطی و بطور کلی توجیه پذیری موثر هستند.

  هدف این پایان نامه آشنایی هر چه بیشتر با انواع شمع‌ها و مباحث و مسائل مهم در رابطه با آنها می‌باشد که ممکن است در کمتر کتابی مطرح شده باشند. ضمناً سعی شده از تلاش سایر دانشجویان عمران در این زمینه، استفاده شود و نیز برای پرهیز از تحقیق موازی (تکراری) و هدر رفتن زحمات ایشان، از مقالات منتشر شده در نشریات و فصلنامه‌های معتبر داخلی و نیزاز مقاله‌های خارجی علاوه بر کتاب مهندسی پی: در جمع‌آوری اطلاعات این مقاله استفاده شده است.

  1-1- تعریف پی و اهمیت آن

  پی عبارت است از سازه زیرین و بخشی از خاک مجاور آن که تحت تاثیر این سازه و بارهای وارد بر آن می‌باشد. وظیفه پی انتقال بارهای بخشهای فوقانی به خاک زیر پی می‌باشد، به خوبی که تنشهای بیش از حد و نیز نشست‌های اضافی ایجاد نگردد.

  1-2- انواع پی

  پی‌ها براساس عمق و نوع عملکرد طبقه بندی می‌شوند. به طور کلی می‌توان پی را به چهار دسته تقسیم کرد:

  الف- پی‌های سطحی

  ب- پی‌های نیمه عمیق

  پ- پی‌های عمیق

  ت- پی‌های ویژه

  1-3- تعریف شمع

  شمع‌ها عناصر لاغر و ستونی هستند که به صورت قائم و یا کمی مایل هستند که برای انتقال بارها لایه‌های عمیق‌تر و محکم‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند. در شمع‌ها معمولاً 610 (D/B) عمق کف شمع و B عرض مقطع شمع می‌باشد. در مبحث مقررات طی ساختمان،‌هر گاه نسبت عرض به ارتفاع پی کمتر از 6/1 و عمق آن نیز از 3 متر تجاوز کند پی عمیق نامگذاری شده است. مهمترین اجزای پی‌های شمعلی کلاهک شمع و شمع می‌باشند.

  مصالح اصلی مورد استفاده در شمع‌ها چوب، فولاد و بتن می‌باشد.

  شمع‌های درست شده از این مواد کوبیده شده، حفاری یا با جک به داخل زمین رانده می‌شوند.

  1-4- تاریخچه شمع

  پی‌های شمعی به عنوان سیستم‌های حامل بار و انتقال دهنده بار در طی سالهای زیادی استفاده شده‌اند. از روزهای ابتدایی تمدن، از زمان تشکیل جوامع، از نقطه نظر؟؟ یا استراتژیک روستاها و شمع‌های کوچک در نزدیکی‌ رودخانه‌ها و دریاچه‌ها مستقر شده‌اند. بنابراین مقاوم‌سازی باربری زمین به وسیله اشکالی از شمع زنی حائز اهمیت بوده است.

  در سال 1740 کریستوفر بولهمم1 تجهیزات شمع‌های کوبشی را اختراع کرد که به مکانیزم شمع‌های کوبشی امروزی شباهت داشت. شمع‌های فولادی از 1800 و شمع‌های بتنی از 1900 مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

  انقلاب صنعتی تغییرات مهمی را برای سیستم شمع‌های کوبشی در طی اختراع ماشین بخار و دیزل، به وجود آورده است.

  اخیراً رشد نیاز به مسکن و ساخت و ساز، مالکان و بنگاههای سازنده را مجبور به بهره‌برداری از زمینهای با خاک‌های دارای شخصه‌های ضعیف کرده است. این امر منجر به توسعه و پیشرفت سیستم‌های شمع کوبشی شده است. امروزه تکنیک‌های پیشرفته بسیاری برای نصب شمع‌ها وجود دارد.

  کلمات کلیدی:

  شمع 

  پایل

  پی

  سازه

  کیسون‌ها (Caissons)

  فهرست مطالب

  مقدمه 4

  1-1- تعریف پی و اهمیت آن 5

  1-2- انواع پی 6

  1-3- تعریف شمع 6

  1-4- تاریخچه شمع 7

  1-5- دوران عمر شمع 8

  1-6- موارد استفاده از شمع 8

  1-7- تقسیم‌بندی شمع‌ها 10

  1-7-1- تقسیم‌بندی شمع‌ها از نظر نصب 11

  1-7-2- تقسیم بندی شمع‌ها از نظر تعداد 12

  1-7-3- تقسیم‌بندی شمع‌ها از نظر بارگذاری 13

  1-7-4- تقسیم بندی شمع‌هااز نظر شکل و مقاطع 14

  1-7-5- تقسیم بندی شمع‌ها با توجه به انتقال بار و رفتار عملکردی 18

  1- شمع‌های انتهاباربر 18

  2- شمع‌های اصطکاکی یا چسبنده 19

  2-الف- شمع‌های چسبنده 19

  2- ب- شمع‌های اصطکاکی 20

  3- ترکیب شمع‌های اصطکاکی و شمع‌های چسبنده 20

  1-7-6-  تقسیم بندی شمع‌ها با توجه به نوع مصالح 21

  الف- شمع‌های چوبی Wood piles 21

  ب- شمع‌های بتنی 23

  ب-1- شمع‌های بتنی پیش ریخته یا شمع‌های بتنی پیش ساخته: 23

  ب-2 – شمع‌های بتنی ریخته شده در محل 24

  ب- شمع‌های فولادی 28

  ت- شمع‌های مرکب 29

  1-7-7- تقسیم بندی شمع‌ها با توجه به تاثیر آنها برخاک 30

  شمع‌های کوبشی 30

  شمع‌های حفاری شده 30

  شمع‌های کوچک 32

  1-8- مزایا و معایب مصالح مختلف شمع 32

  شمع‌های فولادی (مقطع فولادی نورد شده): 38

  فصل2- روشهای اجرای شالوده‌های عمیق 40

  2-1- مقدمه 40

  2-2- راهکارهای علمی طراحی شمع‌ها 40

  2-3- انواع پی‌های عمیق از نظر اجرایی 42

  (شمع‌های با جابه جایی کم) شامل انواع زیر هستند: 44

  2-3- سیستم‌های مورد استفاده در نصب شمع 45

  2-3-2- شمع‌های نصب شوند درون حفره خود (Drilled shaft=DS) 47

  2-3-3- کیسون‌ها (Caissons) 50

  2-3-4- شالوده‌های پوسته‌ای کوبشی و پر شده با بتن 51

  2-4- آسیب پذیری شمع‌ها در حین نصب 51

  2-5- مطالعات موردی مشکلات ایجاد شده در بعضی ساختگاه‌های مسئله ساز در حین اجرا 53

  فصل سوم 55

  مفاهیم پایه: طراحی پی‌های شمعی Design of pile foundations 55

  2- کلاهک شمع 59

  3- پی‌های ستونی Pier foundations 59

  شمع‌های میله باز open shafts 62

  شمع‌های ستونی صندوقی: Caissons 63

  شمع صندوقی: 63

  فصل 4 69

  بار روی شمع 69

  فصل 5 74

  طراحی سازه‌ای شمع و سر شمع 74

  5-1- کلیات 74

  جدول 1- استراتژی طراحی و اجرای پی‌های عمیق 75

  5-2- طراحی سازه‌ای عنصر شمع 77

  5-3- طراحی سازه‌ای سر شمع 83

  فصل 6 87

  بسیج مقاومت در اطراف شمع، ابزار گذاری در شمع 87

  فصل7 90

  ضریب اطمینان 90

  روش‌های تحلیل شمع تحت بار جانبی 92

  چکیده 92

  1- مقدمه 92

  2- طبقه بندی روش‌ها 94

  2-1- شمع و خاک هر دو محیط پیوسته الاستیک 94

  2-2- شمع با رفتار الاستیک و خاک به صورت اجزا محدود 94

  2-3- شمع به صورت صلب و خاک بصورت پلاستیک 96

  2-3-1- برینچ هانسن 96

  2-3-2- روش برومز 97

  2-3-3- روش داویسون و رابینسون (1965) 98

  2-4- روش بار مشخصه (CLM) 99

  2-5- روش منحنی‌های p-y 100

  2-6- روش شبه سه بعدی (کوجیمن) 102

  3- مدل وینکلر و اصلاح آن 106

  3-1- اصلاح مدل وینکلر 107

  مدل Filnoeko – borodich : 108

  مدل هیتنی: 108

  4- مقایسه روش p-y و روش سه بعدی اجزا محدود 109

  5- نتیجه‌گیری 116

  فصل9 118

  شمع تحت بار کششی 118

  فصل10 121

  استفاده از نتایج آزمایش درجا در تعیین توان باربری شمع‌ها 121

  فصل11 127

  1-بررسی دینامیکی ظرفیت شمع- فرمول‌های شمع 127

  آزمایش بارگذاری 131

  نشست شمع منفرد 133

  شمع‌های کششی 133

  مقاومت افقی 134

  2- گروه‌های شمع 134

  ظرفیت باربری گروهی 134

  فاصله شمع 135

  نشست گروه 136

  فصل12 139

  نحوه عملکرد سیستم‌های مورداستفاده در نصب شمع 139

  12-1 مقدمه 139

  12-2 روش‌های کوبیدن شمع‌ها (شمع‌های با جابجایی) 140

  12-2-1- چکش‌های افتان 140

  12-2-2- چکش‌های دیزلی 142

  12-2-3- کوبیدن شمع توسط ارتعاش 143

  12-3-1- مته‌های سلسله ممتد (CFA) 143

  12-3-2- عریض کردن حفره در اعماق 145

  12-3-3- C.H.D.P 146

  فصل13 148

  فضابندی و چینش شمع‌ها 148

  فصل14 150

  طراحی پی‌های شمعی 150

  14-1-1- CRP (سرعت نفوذ ثابت) 152

  14-1-2- MLT و آزمایش بار ممتد افزایشی 154

  فصل15 157

  طراحی حالت حدسی 157

  15-1 رسته ژئوتکنیکی 1 (GC1) 158

  15-2- رسته ژئوتکنیکی 2. (GC2) 158

  15-3 رسته ژئوتکنیکی 3(GC3) 159

  15-4 – شرایط طبقه‌بندی شده در آیین نامه یوروکد 7 160

  قیمت فایل فقط 99,000 تومان

  خرید

  برچسب ها : بررسی طراحی اجرایی و تحلیل بار در تقسیم بندی متفاوت شمع ها , تقسیم بندی متفاوت شمع ها , تحلیل بار در شمع ها , بررسی طراحی اجرایی متفاوت شمع ها , راهکارهای علمی طراحی شمع‌ها , طراحی سازه‌ای شمع , انواع شمع عمیق از نظر اجرایی


برچسب‌ها: بررسی,طراحی,اجرایی,و,تحلیل,بار,در,تقسیم,بندی,متفاوت,شمع,ها,
+ نوشته شده در سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ساعت ۱۹:۰۳ توسط سامان سم دسته : نظر(0)

علل تاثیرگذار بر بحرانهای بانكی و ارتباط آن با تقاضای پول

علل تاثیرگذار بر بحرانهای بانكی و ارتباط آن با تقاضای پول

 براي توضيحات بيشتر و دانلود کليک کنيد

 

 

 

 • علل تاثیرگذار بر بحرانهای بانكی و ارتباط آن با تقاضای پول
  علل تاثیرگذار بر بحرانهای بانكی و ارتباط آن با تقاضای پول دسته: مدیریت
  بازدید: 9 بار
  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 316 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 187

  هدف از این پایان نامه بررسی عوامل موثر بر بحران های بانکی در ایران و اثرآن بر تقاضای پول می باشد

  قیمت فایل فقط 145,000 تومان

  خرید

  دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مدیریت علوم بانکی

  علل تاثیرگذار بر بحرانهای بانكی و ارتباط آن با تقاضای پول

  چکیده 

  هدف اصلی تحقیق حاضر بررسی عوامل موثر بر بحران های بانکی در ایران و اثر آن بر تقاضای پول طی سال های 1382-1350 بوده است. در این تحقیق سعی شده است با توجه به عوامل موثر بر بحران های بانکی ، عوامل درونی و بیرونی موثر بر بحران های بانکی در ایران شناسایی شده و سپس اثر عوامل بیرونی بر تقاضای پول بررسی گردد. برای این منظور و جهت تخمین پارامترها از آزمون «هم انباشتگی» و مدل تصحیح خط (ECM) استفاده گردیده است. در این تحقیق از متغیره های توضیحی شامل : مطالبات معوق، نرخ تورم ، تسهیلات تکلیفی ، تغییرات منابع کوتاه مدت بانکها به کل دارایی ها ، تغییر در سپرده های سیستم بانکی و اغتشاشات نرخ ارز به منظور تعیین رفتار تقاضای پول (M2 حقیقی) استفاده شده است. باتوجه به اطلاعات و آمار موجود، بررسی های بعمل آمده نشان داد که ، تغییرات منابع کوتاه مدت به کل دارایی ها ، تغییر در سپرده های سیستم بانکی و اغتشاشات نرخ ارز بر تقاضای پول در ایران اثر معنی دار داشته است. 

  کلمات کلیدی:

  تقاضای پول

  بحران های بانکی

  رابطه بحران های بانکی و تقاضای پول

  مـقدمــه 

  در 15 سال گذشته حدود سه چهارم از كشورهای عضو صندوق بین‌المللی پول مشكلات قابل توجهی را در سیستم بانكی خود تجربه نموده‌اند و از سال 1980 به بعد مشكلات و مسائل بانكی در كشورهای درحال توسعه و اقتصادهای در حال گذار بیشتر از 250 میلیارد دلار هزینه در برداشته است. (چنی ، 1996، ص 383).ضعفها و نابسامانیها در هر بخش از اقتصاد می تواند پیامدهایی را بر نظام بانكی بر جای گذارد با توجه به ماهیت تجارت ، بانكها در معرض خطرات بالقوه بسیاری قرار دارند .بعضی از این خطرات عبارتند از اتكا بر سپرده‌هایی كه چندین برابر سرمایه آنهاست، وجود فشارهای نامشخص بر بخشهای مختلف اقتصاد و اتكا بردارائی هایی كه بلند مدت بوده و در مقابل بدهیها قابلیت نقدینگی كمی دارند . همچنین باید سستی سیستم كنترل داخلی یا ضعف مدیریت در خود نظام بانكی را نیز به این متغیرها افزود .

  به ویژه آنكه لازمة آزاد سازی مالی وجود شبكه بانكی مستقل و كارایی است كه بتواند گردش منابع را به شكل بهینه درآورد. زیرا بدون وجود یك شبكه مناسب بانكی، امكان تجهیز پس‌اندازهای كوچك و انتقال آن جهت سرمایه گذاری وجود ندارد. دستیابی به وضعیت بهینه در اقتصاد های درحال گذار كار چندان ساده ای نیست و در این راه بارها وضعی به وجود می آید كه سیستم بانكی به جای آن كه راهگشای فعالیتهای واقعی باشد، خود دچار بحران می شود.یك كشور با تداركات سازمانی ضعیف در شرایط عادی می‌تواند بدون وجود مشكلات جدی در نظام بانكی برای مدت طولانی در آرامش به سربرد ، امازمانی كه اوضاع وخیم شود ،بحران می تواند خیلی سریعتر شكل بگیرد . در حقیقت در این رساله عوامل موثر بربروز بحران‌های بانكی و همچنین اثر این عوامل بر تقاضای پول در ایران در دورة زمانی (1382-1350) مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

  فهرست

  فصل اول:معرفی تحقیق

  - مقدمه

  - تعریف موضوع

  - بیان مساله

  - اهداف تحقیق

  - اهمیت و ضرورت تحقیق

  - فرضیه‌های تحقیق

  - تعاریف عملیاتی متغیرها و واژه‌های اصلی تحقیق 

  فصل دوم :ادبیات نظری و تجربی تحقیق

  بخش اول : عوامل موثر بر بحرانهای بانكی

  دلایل عمده بحرانهای بانكی در كشورهای درحال توسعه و همچنین كشور ایران

  - بحرانهایی كه ناشی از عوامل درونی سیستم بانكی هستند .

  ارزیابی ناكافی یا نادرست طرحها

  ریسك نقدینگی و افزایش شدید بدهی های بانكی

  ضعف سیستم حسابداری ، حسابرسی و چارچوبهای قانونی 

  عدم ارزیابی ریسك اعتبارات اعطایی 

  عدم شفافیت در عملكردها و ریسك عملیاتی  

   كـلاهبـرداری وفســاد 

  بی ثباتی داخلی و خارجی اقتصاد كلان 

  اجرای سیاستهای پولی و اعتباری انبساطی

  افزایش بی رویه اعتبارات بانكی در زمان توسعه اقتصادی

  سقوط ارزش سهام

  مداخله دولت و پرداخت تسهیلات تكلیفی

   نارسائیهای مربوط به مقررات و نظارت بربانكها

  عـدم بازپرداخت بـدهیها بـه بانـك 

  انعطاف ناپذیری نرخ سود بانكها

  نظامهای ارزی و نوسانات نرخ ارز

  - شواهدی از بحرانهای بانكی در دیگر كشورها

  2-1-3-1-بحرانهای بانكی در كشور مالزی

  بحرانهای بانكی دركشور روسیه 

  بحرانهای بانكی در سیستم بانكی ژاپن

  بحرانهای بانكی در سیستم بانكی لیتوانی و لتونی

  بحرانهای بانكی در سیستم بانكی مکزیک

  بخش دوم : ارتباط بین بحرانهای بانكی و تقاضای پول 

  بـخش سوم : پیشیــنة تـحقـیــق

  فصل سوم: « روش و روش‌شناسی تحقیق »

  - مقدمه

  - جامعه آماری

  - روش جمع‌آوری اطلاعات

  - نمونه و روش نمونه‌گیری

  فصل چهارم : « تجزیه و تحلیل یافته‌های تحقیق »

  فصل پنجم:بحث و نتیجه‌گیری تحقیق

  فهرست جداول

  جدول 3-1 حجم حقیقی پول طی سالهای 1350 الی 1382 66

  جدول 3-2  مطالبات معوق طی سالهای 1350 الی 1382 ( به قیمت جاری) 69

  جدول 3-3 مطالبات معوق طی سالهای 1350 الی 1382 (به قیمت ثابت سال 1376) 71

  جدول 3-4 نرخ تورم طی سالهای 1350 الی 1382 (به قیمت ثابت سال 1376) 74 

  جدول 3-5 تسهیلات تکلیفی بانکها طی  سالهای 1350 الی 1382 (به قیمت جاری)  78

  جدول 3-6  تسهیلات تکلیفی بانکها طی  سالهای 1350 الی 1382 (به قیمت ثابت 1376) 80

  جدول 3-7 تغییرات سپرده های سیستم بانکی طی سالهای 1350 الی 1382(به قیمت جاری) 83 

  جدول 3-8 تغییرات سپرده های سیستم بانکی طی سالهای 50 الی 82 (به قیمت ثابت1376) 86

  جدول 3-9 تغییرات منابع کوتاه مدت بانکها به کل دارایی ها طی سالهای 1350 الی1382

   ( به قیمت جاری) 91

  جدول 3-10 تغییرات منابع کوتاه مدت بانکها به کل دارایی ها طی سالهای 1350 الی1382 

   (به قیمت ثابت سال  1376) 94

  جدول 3-11 تفاوت نرخ ارز برای سالهای 1350 الی1382 ( به قیمت جاری) 99

  جدول 3-12 تفاوت نرخ ارز برای سالهای 1350 الی 1382 (به قیمت ثابت  1376)     102

  جدول 3-13 نرخ رسمی وغیر رسمی ارز و مقیاس نرخ ارز برای سالهای 1350الی 1382      105

   فهرست نمودارها

  نمودار 3-1  روند حجم حقیقی پول طی سالهای 1350 الی1382 67 

  نمودار 3-2 روند تغییرات حجم حقیقی پول طی سالهای 1350 الی 1382 67 

  نمودار 3-2-1 روند مطالبات معوق به قیمت های جاری 70  

    نمودار 3-2-2 روند تغییرات مطالبات معوق به قیمت های جاری و حجم حقیقی پول 70

  نمودار 3-3-1 روند مطالبات معوق به قیمت های ثابت سال 1376 72

  نمودار 3-3-2 روند تغییرات مطالبات معوق به قیمت های ثابت و حجم حقیقی پول 72

  نمودار 3-4-1 روند نرخ تورم برای سالهای 1382-1350 75

  نمودار 3-4-2 روند نرخ تورم وحجم حقیقی پول 75

  نمودار 3-5-1 روند تسهیلات تکلیفی بانکها به قیمت های جاری 79

  نمودار 3-5-2 روند تغییرات تسهیلات تکلیفی بانکها به قیمت های جاری و حجم حقیقی پول  79

  نمودار 3-6-1 روند تسهیلات تکلیفی بانکها به قیمت های ثابت سال 1376 81

  نمودار 3-6-2 روند تغییرات تسهیلات تکلیفی بانکها به قیمت های ثابت و حجم حقیقی پول  81

  نمودار 3-7-1 روند تغییرات در سپرده های سیستم بانکی به قیمت های جاری 84

  نمودار 3-7-2 روند همزمان تغییرات در سپرده های سیستم بانکی به قیمت های جاری و تغییرات حجم حقیقی پول  84

  نمودار 3-7-3 روند همزمان تغیرات سپرده های سیستم بانکی به قیمت های جاری و حجم حقیقی پول  85

  نمودار 3-8-1 روند تغییرات در سپرده های سیستم بانکی به قیمت های ثابت سال  1376  87

  نمودار 3-8-2 روند همزمان تغییرات در سپرده های سیستم بانکی به قیمت های ثابت و تغییرات حجم حقیقی پول  87

  نمودار 3-8-3 روند همزمان تغییرات در سپرده های سیستم بانکی به قیمت های ثابت و حجم حقیقی پول  88

  نمودار 3-9-1 روند تغییرات منابع کوتاه مدت بانکها به کل دارائی ها به قیمت های جاری  92

  نمودار 3-9-2 روند همزمان تغییرات منابع کوتاه مدت بانکها به کل دارائی ها به قیمت های جاری و تغییرات حجم حقیقی پول  92

  نمودار 3-9-3 روند همزمان تغییرات منابع کوتاه مدت بانکها به کل دارائی ها به قیمت های جاری و حجم حقیقی پول  93

  نمودار  3-10-1 روند تغییرات منابع کوتاه مدت بانکها به کل دارئی ها به قیمت های ثابت سال 1376   95

  نمودار 3-10-2 روند همزمان تغییرات منابع کوتاه مدت بانکها به کل دارائی ها به قیمت های ثابت و تغییرات حجم قیمتی پول  95

  نمودار 3-10-3 روند همزمان تغییرات منابع کوتاه مدت بانکها به کل دارائی ها به قیمت های ثابت وحجم حقیقی پول  96

  نمودار 3-11-1 روند تغییرات تفاوت نرخ ارز رسمی و غیر رسمی به قیمت های جاری 100

  نمودار 3-11-2-  روند همزمان تعمیرات تفاوت نرخ ارز به قیمت های جاری و حجم حقیقی پول  100

  نمودار 3-11-3 روند همزمان تغییرات تفاوت نرخ ارز به قیمت های جاری و تغییرات حجم حقیقی پول  101

  نمودار 3-12-1 روند تغییرات تفاوت نرخ ارز به قیمت های ثابت سال  1376 103

  نمودار  3-12-2 روند همزمان تغییرات تفاوت نرخ ارز به قیمت های ثابت و تغییرات حجم حقیقی پول  103

  نمودار 3-12-3 روند همزمان تغییرات تفاوت نرخ ارز به قیمت های ثابت حجم حقیقی پول  104

  نمودار 3-13-1 روند تغییرات مقیاس نرخ ارز  106

  نمودار 3-13-2 روند همزمان تغییرات مقیاس نرخ ارز و تغییرات حجم حقیقی پول 107

  نمودار 3-13-3 روند همزمان تغییرات مقیاس نرخ ارز و حجم حقیقی پول 107   

  قیمت فایل فقط 145,000 تومان

  خرید

  برچسب ها : علل تاثیرگذار بر بحرانهای بانكی و ارتباط آن با تقاضای پول , تقاضای پول , بحران های بانکی , ارتباط بحران های بانکی و تقاضای پول , دانلود پایان نامه تقاضای پول , دانلود پایان نامه بحران های بانکی , اثر بحران های بانکی بر تقاضای پول , عوامل موثر بر بحران های بانکی , عوامل موثر بر بحران های بانکی در ایران


برچسب‌ها: علل,تاثیرگذار,بر,بحرانهای,بانكی,و,ارتباط,آن,با,تقاضای,پول,
+ نوشته شده در سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ساعت ۱۹:۰۰ توسط سامان سم دسته : نظر(0)

تاثیر جغرافیا بر فرهنگ و تشریح ساختار اجتماعی و اصالت ترکمن

تاثیر جغرافیا بر فرهنگ و تشریح ساختار اجتماعی و اصالت ترکمن

 براي توضيحات بيشتر و دانلود کليک کنيد

 

 

 

 • تاثیر جغرافیا بر فرهنگ و تشریح ساختار اجتماعی و اصالت ترکمن
  تاثیر جغرافیا بر فرهنگ و تشریح ساختار اجتماعی و اصالت ترکمن دسته: علوم اجتماعی
  بازدید: 9 بار
  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 1096 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 46

  هدف از این پایان نامه تاثیر جغرافیا بر فرهنگ و تشریح ساختار اجتماعی و اصالت ترکمن می باشد

  قیمت فایل فقط 19,000 تومان

  خرید

  دانلود  تحقیق رشته علوم اجتماعی

  تاثیر جغرافیا بر فرهنگ و تشریح ساختار اجتماعی و اصالت ترکمن

  چکیده:

     ترکمنان بنا بر یک حکمت ملی، فرش را روح، آب را زندگی و اسب را بال های خود می دانند.[1] فرش با حیات مادی و معنوی ترکمن عجین گشته. کودک در گهواره ای می خوابد که نقش بافته شده بر آن، دفع کننده چشم زخم است و درون خانه ای رشد می کند که آراسته با میراث مادران خود گردیده. ترکمنان، با نمایش دست بافته هایشان، هنر و هویت طایفه خود را به همگان باز می نمایانند و با فروش آن اقتصاد خانواده را تأمین و در نهایت با آیت لیق[2] رهسپار آرامگاه ابدی می گردند. نقش و رنگ در فرش اصیل ترکمن نمادین است و مادر ترکمن آنها را بازتاب نیازها و طبیعت زیستی قبیله خود می داند. بدلیل شیوه خاص زندگی ترکمن ها در گذشته (معیشت بر پایه شکارو گردآوری، کشاورزی، سکونت های موقت عمدتا چادر نشینی، ساختار اجتماعی قبیله ای مبتنی بر کوچ و ...)دسترسی به عناصر فرهنگی آنان درتمامی زمینه ها، سخت و در مواردی غیر ممکن است. در این میان، دست بافته های اصیل قومی به مثابه جلوه های تثبیت شده فرهنگ و جهان نگری ترکمن، نقش مؤثری در بازخوانی فرهنگ آنان بازی می کنند.از اینرو، بررسی هرگونه تحول نقوش منوط به رمزگشایی معنای اولیه و فضای اجتماعی حاکم بر قوم مورد نظر خواهد بود.

  فهرست مطالب

   تاریخ و ساختار اجتماعی ترکمن

                    مقدمه......................................6               

  2-1          واژه شناسی کلمه ترکمن...................6

  2-2          تاریخ .....................................7

  2-2-1      آسیای میانه.................................7

  2-2-2      تاریخ ترکمنان.............................9

  2-2-3      هخامنشیان................................01

  2-2-4      دین ترکمنان................................12 

  2-2-5      مغولان......................................12

  2-2-6      دوران اواخر قاجار و پهلوی 15

  2-2-6-1   ورود روس ها به آسیای مرکزی در قرن 19 15

  2-2-6-2   دوران پهلوی 15

  2-3            جغرافیا 16

  2-3-1      موقعیت جغرافیایی 17

  2-3-2      جمعیت 17

  2-3-3      اصالت ترکمن 18

  2-3-3-1   زبان 18

  2-3-3-2   اسب(اسب های آسمانی) 19

  2-3-3-3   موسیقی 19

  2-3-3-4   فرش 20

  2-4          ساختار اجتماعی تراکمه 20

  2-4-1      هرم قدرت 21

  2-4-2       طوایف یموت 21

  2-4-3       تقسیمات عشیرتی یموت 22

  2-4-4       طوایف گوگلان 23

  2-4-5       تقسیمات عشیرتی گوگلان 23

  2-5           عوامل مهم در تبیین ساختار اجتماعی طوایف ترکمن 24

  2-5-1       خانواده 24

  2-5-2       مردان 24

  2-5-3       زنان 24

  2-5-4       تأثیر جغرافیا بر فرهنگ 25

  2-5-5       اعتقادات مذهبی و باورها 26

  2-5-6       اقتصاد 27

  2-5-7       کشاورزی 29

    پی نوشت............

  منابع

  قیمت فایل فقط 19,000 تومان

  خرید

  برچسب ها : تاثیر جغرافیا بر فرهنگ و تشریح ساختار اجتماعی و اصالت ترکمن , تاریخ اجتماعی ترکمن , ساختار اجتماعی ترکمن , ساختار اجتماعی و اصالت ترکمن , تاثیر جغرافیا بر فرهنگ ترکمن , تشریح ساختار اجتماعی و اصالت ترکمن , عوامل مهم در تبیین ساختار اجتماعی طوایف ترکمن


برچسب‌ها: تاثیر,جغرافیا,بر,فرهنگ,و,تشریح,ساختار,اجتماعی,و,اصالت,ترکمن,
+ نوشته شده در سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ساعت ۱۸:۵۶ توسط سامان سم دسته : نظر(0)

پاورپوینت اصول مدیریت ریسک و بیمه

پاورپوینت اصول مدیریت ریسک و بیمه

 براي توضيحات بيشتر و دانلود کليک کنيد

 

 

 


برچسب‌ها: پاورپوینت,اصول,مدیریت,ریسک,و,بیمه,
+ نوشته شده در سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ساعت ۱۸:۵۲ توسط سامان سم دسته : نظر(0)

ادبیات و مبانی نظری ارزش ویژه برند سبز

ادبیات و مبانی نظری ارزش ویژه برند سبز

 براي توضيحات بيشتر و دانلود کليک کنيد

 

 

 

 • ادبیات و مبانی نظری ارزش ویژه برند سبز
  ادبیات و مبانی نظری ارزش ویژه برند سبز دسته: مدیریت
  بازدید: 5 بار
  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 545 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 127

  دانلود ادبیات و مبانی نظری ارزش ویژه برند سبز

  قیمت فایل فقط 45,000 تومان

  خرید

  دانلود مبانی نظری  رشته مدیریت

  ادبیات و مبانی نظری ارزش ویژه برند سبز

  مقدمه

  امروزه سازگاری با محیط زیست برای ایجاد اهداف گسترده برای ذینفعان مختلف در اجتماع در اولویت قرار دارد و بصورت جدی با سلامت انسان در ارتباط است (Khandoker and Mahbubul, 2011). نگرانی در حال رشدی در مورد مباحث مرتبط با محیط زیست در سطح جهانی وجود دارد. آگاهی مصرف­کنندگان افزایش یافته است و آنان متوجه شده­اند که خریدشان می­تواند باعث آسیب جدی به تعادل محیط زیست در زمین شود (Rahbar, 2008). بنابراین اکثر شرکت­­ها مایل به پذیرش حفاظت زیست­محیطی به عنوان مسئولیت اجتماعی خودشان هستند (Chen, 2011). مسئولیت اجتماعی در تولید محصولات و خدمات سازگار با محیط زیست برای شرکت­هایی اهمیت پیدا می­کند که به دنبال مزیت رقابتی در دنیای کسب و کار هستند (Wahid, Rahbar and Shyan, 2011). همچنین اخیراً توجه زیست­محیطی با در نظر گرفتن گرم شدن جهانی به سرعت به عنوان یک مفهوم کلی نشان داده می­­شود، بنابراین شرکت­­های دوراندیش به دنبال استفاده کردن از این فرصت سبز هستند (Lee, Chang and Chen, 2013).

  در این زمینه، بازاریابی سبز توجه مشتری را نسبت به بعضی از صنایع همانند اطلاعات و الکترونیک مبذول می­دارد (Chen, 2008). با این وجود همه شرکت­­ها دارای توانایی­­های کافی جهت انجام فعالیت­­های بازاریابی سبز نمی­باشند. برای شرکت­­ها، بازاریابی سبز باید تمام جنبه­­های عناصر و مفاهیم بازاریابی معمول را دربر بگیرد (Chang and Chen, 2013).­ شرکت­­ها باید به دنبال به کارگیری فعالیت­های بازاریابی سبز جهت رسیدن به تمایز برندی برتر و به دست آوردن مزیت رقابتی و همچنین گسترش کیفیت درک شده زیست­محیطی و آگاهی برندی در بازار باشند. هر چقدر که محصولات سبز مشهورتر شوند، شرکت­های بازایابی سبز نیز از شهرت برخوردار خواهند شد.

  بازاریابی سبز دربردارنده محصولات و خدمات ارتقایی و توسعه یافته­ای است که ارضاء کننده خواسته­­ها و نیازهای زیست­محیطی مشتریان بدون تأثیر زیان بخش بر محیط است. اگر شرکت­­ها مایل به عرضه کردن محصولات سبز باشند، فعالیت­های بازاریابی سبز برای آنها در تعیین چگونگی مقدار منفعت قابل کسب مهم است. بازاریابی سبز می­تواند تغییر دهنده­ی فعالیت­­های بازاریابی در بازار باشد و با توجه به ایجاد نیازهای مشتری برای محصولات سبز، تمایزی را به وجود آورد (Chen, Chang and Wu, 2012). در نتیجه، مشتریان علاقه­مند به خرید محصولات از شرکتی هستند که از نظر اجتماعی و محیطی مسئولیت­پذیر می­باشند (Chang and Chen, 2012). بدین ترتیب شركت­ها این فرصت را دارند كه عملكرد زیست­محیطی­شان را بهبود بخشند و از تقاضاهای جدید مربوط به بازار سبز منتفع شوند (عباسی، عنایتی و رهبری ، 1391، 36).

  واژگان کلیدی:

  ارزش ویژه برند سبز

  اعتبار برند، تصویر برند سبز

  فهرست مطالب

  فصل دوّم : ادبیات تحقیق

  مقدمه.......................................................................................................................................................... 17

  2-1- تاریخچه بازاریابی سبز و ایجاد برند سبز......................................................................................... 18

  2-2- متغیرهای تحقیق...............................................................................................................................30

  2-2-1-ارزش ویژه برند سبز...................................................................................................................... 30

  2-2-1-1- اهمیت ارزش ویژه برند سبز....................................................................................................34

  2-2-2- کیفیت درک شده برند................................................................................................................. 35

  2-2-1-2- اهمیت کیفیت درک شده برند..................................................................................................37

  2-2-1-3- رابطه بین کیفیت درک شده برند با تصویر برند سبز................................................................38

  2-2-1-4- رابطه بین کیفیت درک شده برند با ارزش درک شده برند سبز................................................38

  2-2-1-5- رابطه بین کیفیت درک شده برند با اعتبار برند.........................................................................39

  2-2-3- ارزش درک شده برند سبز........................................................................................................... 40

  2-2-3-1- اهمیت ارزش درک شده برند سبز...........................................................................................41

  2-2-3-2- رابطه بین ارزش درک شده برند سبز با ارزش ویژه برند سبز..................................................42

  2-2-4- اعتبار برند..................................................................................................................................  43

  2-2-4-1- اهمیت اعتبار برند....................................................................................................................45

  2-2-4-2- رابطه بین اعتبار برند با ارزش درک شده برند سبز..................................................................46

  2-2-4-3- رابطه بین اعتبار برند با تصویر برند سبز..................................................................................47

  2-2-4-4- رابطه بین اعتبار برند با ارزش ویژه برند سبز...........................................................................47

  2-2-5-  تصویر برند سبز......................................................................................................................... 40

  2-2-5-1- اهمیت تصویر برند سبز.......................................................................................................... 50

  2-2-5-2- رابطه بین تصویر برند سبز با ارزش ویژه برند سبز................................................................. 51

  2-3- روش  ها و مدل  های اندازه گیری ارزش ویژه برند سبز...................................................................... 52

  2-3-1- روش  های اندازه گیری ارزش ویژه برند سبز................................................................................ 52

  2-3-1-1-  ارزش ویژه مبتنی بر مشتری.................................................................................................. 52

  2-3-1-2- ارزش ویژه مبتنی بر شرکت.................................................................................................... 52

  2-3-1-3-  ارزش ویژه از دید مالی......................................................................................................... 52

  2-3-2- مدل  های اندازه گیری ارزش ویژه برند سبز.................................................................................. 54

  2-3-2-1- مدل ارزش ویژه برند دیوید آكر............................................................................................. 54

  2-3-2-2- مدل شناخت برند کلر............................................................................................................. 56

  2-3-2-3- مدل ارزیاب دارایی برند یونگ و روبیكام.............................................................................. 58

  2-3-2-4- مدل ارزش ویژه برند فلدویك .............................................................................................. 59

  2-3-2-5- مدل ارزش ویژه برند یو و لی................................................................................................. 60

  2-3-2-6- مدل ارزش ویژه برند یو و دنثو.............................................................................................. 61

  2-3-2-7- مدل طنین برند کلر................................................................................................................. 61

  2-3-2-8- مدل زنجیره ارزش برند کلر و لمن......................................................................................... 63

  2-3-2-9- مدل ارزش وژه برند مبتنی مشتری نت مایر و همکاران......................................................... 65

  2-6- پیشینه تحقیق.................................................................................................................................... 66

  2-6- 1- داخلی......................................................................................................................................... 66

  2-6-2- خارجی........................................................................................................................................ 67

  فهرست منابع............................................................................................................................................ 

  فهرست منابع فارسی................................................................................................................................ 

  فهرست منابع لاتین.................................................................................................................................. 

  فهرست جداول

  (جدول 2-1) تحول علایق زیست  -محیطی...................................................................................................20

  (جدول 2-2) تفاوت انواع دیدگاه  های بررسی ارزش ویژه برند................................................................ 53

  (جدول 2-3) متغیرهای مورد استفاده در پیشینه تحقیق داخلی...................................................................67

  (جدول 2-4) متغیرهای مورد استفاده در پیشینه تحقیق خارجی اوّل..........................................................68

  (جدول 2-5) متغیرهای مورد استفاده در پیشینه تحقیق خارجی دوّم..........................................................68

  (جدول 2-6) متغیرهای مورد استفاده در پیشینه تحقیق خارجی سوّم.........................................................69

  (جدول 2-7) متغیرهای مورد استفاده در پیشینه تحقیق خارجی چهارم......................................................70

  (جدول 2-8) متغیرهای مورد استفاده در پیشینه تحقیق خارجی پنجم........................................................71

  فهرست اشکال

  (شکل 2-1): روش  های ارزیابی ارزش ویژه برند........................................................................................53

  (شکل 2-2) مدل ارزش ویژه برند آکر...................................................................................................... 55

  (شکل 2-3) نمودار شناخت برند کلر.........................................................................................................56

  (شکل 2-4) مدل ارزیاب دارایی برند یونگ و روبیكام...............................................................................59

  (شکل 2-5) مدل ارزش ویژه برند فلدویك............................................................................................... 60

  (شکل 2-6) مدل ارزش ویژه برند یو و لی................................................................................................. 60

  (شکل 2-7) مدل ارزش ویژه برند یو و دنثو............................................................................................. 61

  (شکل 2-8) مدل طنین برند کلر................................................................................................................ 62

  (شکل 2-9) مدل زنجیره ارزش برند کلر و لمن........................................................................................ 63

  (شکل 2-10) مدل ارزش وژه برند مبتنی مشتری نت مایر و همکاران..............................................................65

  قیمت فایل فقط 45,000 تومان

  خرید

  برچسب ها : ادبیات و مبانی نظری ارزش ویژه برند سبز , ارزش ویژه برند , ارزش ویژه برند سبز , مبانی نظری ارزش ویژه برند , مبانی نظری ارزش ویژه برند سبز , دانلود مبانی نظری ارزش ویژه برند سبز , ادبیات و مبانی نظری ارزش ویژه برند سبز , دانلود ادبیات و مبانی نظری ارزش ویژه برند سبز


برچسب‌ها: ادبیات,و,مبانی,نظری,ارزش,ویژه,برند,سبز,
+ نوشته شده در سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ساعت ۱۸:۴۸ توسط سامان سم دسته : نظر(0)

بررسی مقایسه ای نقوش گیاهی گچ بری های کاخ تیسفون با مساجد اصفهان

بررسی مقایسه ای نقوش گیاهی گچ بری های کاخ تیسفون با مساجد اصفهان

 براي توضيحات بيشتر و دانلود کليک کنيد

 

 

 

 • بررسی مقایسه ای نقوش گیاهی گچ بری های کاخ تیسفون با مساجد اصفهان
  بررسی مقایسه ای نقوش گیاهی گچ بری های کاخ تیسفون با مساجد اصفهان دسته: معماری
  بازدید: 27 بار
  فرمت فایل: pdf
  حجم فایل: 702 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 10

  هدف از این مقاله بررسی مقایسه ای نقوش گیاهی گچ بری های کاخ تیسفون با مساجد اصفهان می باشد

  قیمت فایل فقط 6,000 تومان

  خرید

  دانلود مقاله رشته معماری

  بررسی مقایسه ای نقوش گیاهی گچ بری های کاخ تیسفون با مساجد اصفهان

  چکیده 

  هنر گچ­بری، از جمله هنرهای تزئینی در معماری بناهای ایران است که از دیرباز زینت بخش بسیاری از کاخ­ها و بناها قبل از دوران اسلامی و همچنین زینت­بخش بناها به خصوص مساجد دوران اسلامی بوده است. از نقوش ناب در گچبری می­توان به نقوش گیاهی اشاره کرد. در دوران قبل از اسلام، در کاخ­های ساسانی نمونه­های متنوعی از نقوش گیاهی در گچ­بری دیده شده است.

  هدف مقاله پیش­رو، شناخت و بررسی نقوش گیاهی در گچ­بری کاخ­های ساسانی (کاخ تیسفون) و سه مسجد تاریخی متعلق به اوایل دوران اسلامی در ایران و سپس مقایسه آنها می­باشد. نقوش گیاهی در گچ­بری­های کاخ­های ساسانی، نقوش انتزاعی از طبیعت­اند که اشکال متنوعی را می­توان در آنها یافت که عبارتند از: نقوش نخل، تاک و پیچک، انگور، انار، گل نیلوفر آبی و گل چند پر، بلوط و برگ انجیر و نقش­هایی شبیه به برگ برساو شده. سپس در دوران اسلامی که باورهای مذهبی اثر خود را بر هنر و گرایش­های هنری گذاشت؛ نقوش گچ­بری نیز بدلیل منع نقوش انسانی و حیوانی، دستخوش دگرگونی شد، به گونه­­ ای که نقوش گیاهی ساسانی در کنار گردش اسلیمی و ساقه های آن و در مواردی در ترکیب با کتیبه نگاری آیات قرآنی زینت بخش بناها شدند.

  کلیدواژه ها:

  گچ بری

  نقوش گیاهی

  تیسفون

  مساجد ایران

  اسلیمی

  ختایی

  قیمت فایل فقط 6,000 تومان

  خرید

  برچسب ها : بررسی مقایسه ای نقوش گیاهی گچ بری های کاخ تیسفون با مساجد اصفهان , معماری بناهای ایران , معماری بناهای مساجد , نقوش گیاهی مساجد , نقوش گیاهی در گچبری های کاخهای ساسانی , نقوش گیاهی در گچبری مساجد , نقوش گیاهی گچ بری های کاخ تیسفون , نقوش گیاهی گچ بری های مساجد اصفهان


برچسب‌ها: بررسی,مقایسه,ای,نقوش,گیاهی,گچ,بری,های,کاخ,تیسفون,با,مساجد,اصفهان,
+ نوشته شده در سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ساعت ۱۸:۴۳ توسط سامان سم دسته : نظر(0)

بررسی آماری قاچاق انسان در اسناد ایران و اسناد بین المللی

بررسی آماری قاچاق انسان در اسناد ایران و اسناد بین المللی

 براي توضيحات بيشتر و دانلود کليک کنيد

 

 

 

 • بررسی آماری قاچاق انسان در اسناد ایران و اسناد بین المللی
  بررسی آماری قاچاق انسان در اسناد ایران و اسناد بین المللی دسته: حقوق
  بازدید: 6 بار
  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 190 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 108

  هدف از این پایاین نامه بررسی آماری قاچاق انسان در اسناد ایران و اسناد بین المللی می باشد

  قیمت فایل فقط 35,000 تومان

  خرید

  دانلود پایان نامه رشته حقوق

  بررسی آماری قاچاق انسان در اسناد ایران و اسناد بین المللی

  چکیده : 

  از مهمترین مشکلات موجود در راه مقابله و مبارزه با قاچاق انسان،عدم اطلاع دقیق از میزان شیوع و گستردگی آن است به گونه ای که در تمامی آمارهای ارائه شده از واژگان "تضمین زده می شود"و یا "هزاران"استفاده می شود.امروزه آمار در تمامی علوم و به طور خاص از اهمیت به سزایی در این مباحث به شمار می آید.زیرا محققان با بهره گیری از این ابزار می توانند از یک سوء به رقم واقعی بزهکاری در جامعه دست یابند و از سوی دیگر علل و نوع و روشهای بزهکاری را شناسایی و تدابیر لازم را جهت پیشگیری و مبارزه با این پدیده اتخاذ کنند.

  دسترسی به اطلاعات موثق در شمار افراد قاچاق شده غیر ممکن است.دولتها،آژانسهای بین المللی و سازمانهای غیر دولتی انواع مختلف اطلاعات که غالباً قابل قیاس نیستند را ارائه می دهند.در رابطه با قاچاقچیان نیز آمار و اطلاعاتی وجود ندارد.فقدان قانونگذاری در همه کشورها تقریباً مجرمان را مستقیماً به خاطر جنایت قاچاق انسان تحت تعقیب قرار نمی دهد و به همین لحاظ آماری از مجرمین نیز ارائه نمی گردد.آماری نیز که از سازمانها و باندهای جنایتکار سازمان یافته منتشر می شود حیرت آور است.

  یک جامعه شناس ایتالیایی اظهار می دارد که بر حسب مستندات بیش از 200 میلیون نفر به نحوی در سلطه،اختیار و یا در رابطه با قاچاقچیان انسان می باشند.هر چه کشورهای درگیر در امر قاچاق انسان قوانین کامل تر و جامع تری برای مقابله و  مبارزه با این معضل داشته باشند آمار آن کاهش پیدا می کند و هر چه فاصله بین دولت و مردم افزایش پیدا کند ،زنان ، دختران و بالاخص کودکان بیشتر در معرض خطر قاچاق اجباری و تبعات آن قرار می گیرند.[1] آمار نگران کننده ای نشان می دهد تعداد کودکان فراری به گونه ای روز افزون در حال افزایش است.[2] سیستم قاچاق انسان بسیار فعال عمل می کند که لزوم فعال شدن هر چه بیشتر سیستم ضد قاچاق انسان را گوشزد می نماید.تحقیقات اخیر کمیسون اروپا،نشان داد که هنوز آمار قابل اعتمادی در مورد قاچاق انسان در دست نیست و این به رغم فعالیتهای سازمانهای گوناگون غیر دولتی ،ارگان های قضایی و سرویس های مهاجرتی در این زمینه است.

  سالانه صدها هزار زن ، مرد و کودک به طور غیر قانونی قاچاق و سپس به ارتکاب انواع جنایات واداشته می شوند.شاید تصور شود که این افراد به اختیار خود به ارتکاب جرم روی می آورند تا از فقر بگریزند لکن این گونه نیست،آنان غالباً به اجبار مورد بهره برداری جنسی و،جسمی و غیره قرار می گیرند و در نهایت،مرتکب اعمال جنایی و فحشاء می شوند.

  به دلیل نگاه امنیتی و سیاسی به این پدیده فرهنگی و اجتماعی،دستگاه های مسئول از ارائه آمار دقیق در این مورد خودداری می کنند.این امر را می توان به وضوح در اخبار کشف شبکه های قاچاق مشاهده کرد.در این اخبار که گاهی از طرف مسئولان انتظامی و قضایی اعلام می شود،فقط به بیان صرف کشف شبکه های قاچاق بسنده می شود،بدون این که گفته شود که این شبکه ها چه تعدادی از افراد را قاچاق کرده اند.حتی در بعضی موارد نیز ملاحظه می شود اطلاعاتی که در مورد میزان افراد قاچاق شده مطرح می شود سریعاً تکذیب می گردد،ولی با وجود این نمی توان منکر وجود این پدیده شد.بر اساس گزارش یاد شده ،100 کشور در قاچاق انسان تلاش لازم را نشان نمی دهند که عبارتند از :سودان ،اکوادور ،کره ی شمالی ،بنگلادش ،برمه ،کوبا ،گینه ی استوایی ،سیرالئون ، ونزوئلا و ایران

  روزنامه کیهان [3]در شماره 17818به نقل از آژانس کنترل مواد مخدر مقابله با جرایم وابسته به سازمان ملل متحد می نویسد:قاچاق انسان به صورت پررشد ترین شاخه جرایم سازمان یافته درآمده است.بنابراین محرز است که میان پیشگیری و آمار رابطه تنگاتنگی وجود دارد بدین صورت که در پیشگیری با استفاده از آمار می توان در جهت شناخت عوامل جرم زا که همان برنامه ریزی مبتنی بر محور مشکلات اقتصادی ،فرهنگی ،تغییر اوضاع و احوال اجتماعی و محدود کردن عوامل جرم زا می باشد اقدام نمود.

  .  128-هادی-معتمدی-و-مستوفی فر-فرزانه-قاچاق انسان چالش ها و راهکارهای پیشگیری-انتشارات کمیل-1388-ص 108        

  129-هادی-معتمدی-و-مستوفی فر-فرزانه-همان منبع-ص 114                                                                                   

  130-روزنامه کیهان-شماره 17818-3/9/1382             

  فهرست مطالب

  چکیده

  مقدمه 

  قاچاق انسان از نگاه آماری

  فصل اول:قاچاق انسان از نگاه آمار ملی و بین المللی

  1-قاچاق انسان از نگاه آمار ملی

  2-قاچاق انسان از نگاه آمار بین المللی

  فصل دوم:قاچاق انسان در اسناد ملی

  1-قاچاق انسان در قوانین قبل از انقلاب

  2-قاچاق انسان در قوانین بعد از انقلاب

  3-قوانین مرتبط با قاچاق انسان در نظام حقوقی ایران

  فصل سوم:قاچاق انسان در اسناد منطقه ای و بین المللی

  1-اسناد و اقدامات قاره آسیا

  2-اسناد و اقدامات قاره آمریکا

  3-اسناد و اقدامات قاره اروپا

  4-میثاق جامعه ملل

  5-کنوانسیون سرکوب قاچاق اشخاص و بهره کشی از روسپیگری دیگران

  6-کنوانسیون سازمان ملل علیه جرائم سازمان یافته فراملی و پروتکل پیشگیری،سرکوب و مجازات قاچاق اشخاص به ویژه زنان و کودکان

  منابع

  قیمت فایل فقط 35,000 تومان

  خرید

  برچسب ها : بررسی آماری قاچاق انسان در اسناد ایران و اسناد بین المللی , پایان نامه قاچاق انسان , قاچاق انسان از نگاه آمار ملی , قاچاق انسان از نگاه آمار بین المللی , قاچاق انسان در اسناد منطقه ای , قاچاق انسان در اسناد بین المللی , قاچاق انسان در نظام حقوقی ایران , قوانین قاچاق انسان در نظام حقوقی ایران


برچسب‌ها: بررسی,آماری,قاچاق,انسان,در,اسناد,ایران,و,اسناد,بین,المللی,
+ نوشته شده در سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ساعت ۱۸:۳۸ توسط سامان سم دسته : نظر(0)